Dolní Kalná 2012

20.-22.7. pořádají moji známí víkendové „soustředění“ v kempu v Dolní Kalné v Podkrkonoší. V plánu je grilování a přátelák s místními fotbalisty. Ubytování v chatkách vyjde na 308,- korun za víkend na osobu. V kempu je bazén a dvě fotbalové hřiště.(Pro Alkmaráky, můžeme to pojmout jako náhradu za letošní hory)

[attendancelist]

Info o místě:

Obec Dolní Kalná nabízí výhodné ubytování v autokempu „Na koupališti“ v Dolní Kalné. Autokemp se nachází v pěkném prostředí podkrkonošské krajiny, uprostřed lesů.

Ubytování je možné v chatkách nebo vlastních stanech a karavanech. V areálu je hřiště na volejbal a kopanou. Základní potraviny a občerstvení je možné zakoupit v kioscích. Koupaliště je v provozu dle počasí od 15.6. do 15.9.

V autokempu jsou chatičky 4 místné (s možností přistýlky) a 6-ti místné (oddělené místnosti po 3 lůžkách, každá místnost pod samostatným zámkem). Vybavení chatek: postele nebo rozkládací křesla, stoly, židle, skříně, lůžkoviny, chladnička, el. zásuvka.

V autokempu je společná kuchyň s elektrickými sporáky, chladnička, teplá i studená voda, společenská místnost, kde je možné stolovat. K dispozici je také pračka (poplatek za zapůjčení 40,- Kč). NOVĚ je zrekonstruováno sociální zařízení pro muže a ženy (vybaveno umývárnami, sprchami s teplou vodou a WC).

V obci vzdálené asi 1 km je prodejna potravin a smíšeného zboží, prodejna textilu a obuvi, prodejna drogerie, papíru a hraček, kadeřnictví, pošta, pohostinství a motorest s možností stravování, zdravotní středisko se všeobecným lékařem a zubní ambulancí (omezené ordinační hodiny), autoopravna, pneuservis

Autokemp je asi 200 m od hlavní silnice směrem od Jičína na Trutnov (15 km od Nové Paky). Do brány Krkonoš – Vrchlabí – je to 15 km. Z obce je autobusové spojení na linkách: Jičín-Trutov, Nová Paka-Hostinné, Dolní Kalná-Vrchlabí, Trutnov-Praha, Jilemnice-Levínská Olešnice. Vlakové spojení je možné ze stanice Horka u staré Paky, která je vzdálená 6 km.

V okolí obce je řada cílů pro pěší turistiku i cykloturistiku. Jsou možné výlety do Krkonoš, Českého ráje, Adršbašských a Teplických skal, ZOO ve Dvoře Králové a další. Lesy jsou vyhledávány houbaři. Aktuálně plánované akce v obci je možné sledovat v sekci „Život v obci“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..