Longboarding

Kam na longboard v Praze – Petřín hill freeride [video]

Hledal jsem v Praze kopec, kam by jsme se mohli chodit jezdit a zlepšovat se v dovednostech na longu. Petřín je univerzální kopec, který nabízí mnoho možností např. „spotit“ zatáčku (levou i pravou), freeride a hlavně nabízí kopec zábavy v podobě neustále se měnící se situace na které musíš reagovat. Než se pustím do popisu cesty, chci apelovat na všechny, kdo se rozhodnou si přijít zajezdit na Petřín, aby jezdili ohleduplně vůči všem kdo se po cestě pohybují. Jedná o frekventované místo! Ideální čas pro návštěvu jsou víkendy ráno a všeobecně později odpoledne nebo navečer.  Horní část Petřína (viz mapa níže) nabízí cca 800m dlouhý freeride se třemi zatáčkami, který začíná dlouhou rovinkou, na které se to dá celkem slušně rozjet.

Na konci rovinky tě čeká široká levotočivá zatáčka, za kterou následuje kratší rovinka vedoucí k Nebozízku. Před nebozízkem je pravotočivá zatáčka, ve které je potřeba vždy dávat pozor na turisty,  kteří se kochají výhledem na Prahu. Jejich počet se snižuje úměrně s denní dobou (nejméně ráno a večer). Následuje poslední levotočivá zatáčka se zajímavým sklonem a dojezd k zastávce lanovky Nebozízek. Kam na longboard v Praze, Petřín, hill, freeride, video

Za zatáčkou na vnější straně je křoví, které tě v případě pádu moc nepodrží a pád může být delší než by člověk chtěl, a proto je lepší se mu vyhnout 🙂 Asfalt je celou cestu fajn, tuším že je rok starý, ale poslední metry před zastávkou lanovky je hodně rozbitý.

Kam na longboard v Praze, Petřín, hill, freeride, video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..