Longboarding

Kam na longboard v Praze – Staré Bohnice, Trója, Stromovka [mapa, fotky, video]

Longboarding trasa Praha, Vypich, Ladronka, Strahov, Petrin, Pohorelec, Letna, mapa, fotky, videoNa tenhle sjezd a projížďku po in-line stezce směrem ze Starých Bohnic do Tróji, jsem si brousil kola už několik týdnů. Vyrazil jsem metrem „C“ na zastávku „Kobylisy“ odkud mě autobus 102 hodil na zastávku „Staré Bohnice“. Po malém občerstvení jsem vyrazil ze zastávky po parádním asfaltu směrem dolů k ulici Bohnická. Rychle klesající silnice v prvních 100-150m navádí to pořádně rozjet, ale vzhledem k tomu že se jedná o relativně vytíženou komunikaci se zatáčkami do kterých není vidět, musel jsem dávat pozor na další účastníky silničního provozu.  😉 Což bylo sice nepříjemné, ale zase jsem udělal nějaké fotky pro představu (viz galerie níže).

Po odbočení do Bohnické ulice se kvalita silnice sice o 25% zhorší, ale klesání vozovky už není takové aby cestu nezvládl mírně pokročilý. Co mě osobně dělalo během jízdy největší problémy, byla kvalita silnice vedoucí lesem kdy je stav povrchu za jízdy hůře identifikovatelný. Bohužel asi ve dvou nebo třech zatáčkách je asfalt tak nekvalitně zalátán, že mi prkno v některých pasážích ustřelovalo o 20-30cm, což při cca 30 kilometrové rychlosti a mým dosavadním dovednostem nebyla prča 🙂

Jinak je to fajn sjezd, akorát je vhodné si ho jednou projet na pohodu abys věděl/a co tě čeká. Další bonus, který tenhle sjezd ze Starých Bohnic má, je že každou hodinu jeden Bus 236 nahoru a když si to dobře naplánuješ dají se udělat dvě jízdy po sobě. Jinak in-line stezka je perfektní na trénování čehokoliv. Široká cesta parádní povrch. Já tam trénoval postoje při slidech, pokládání ruky na zem výměnu pravá levá.

No a jak píšu pokaždé, doufám že si trasu užiješ a jakékoli nápady nebo zkušenosti mi napiš dolu do komentáře. Díky a na prkně zdar! 🙂

Kam na longboard v Praze, Stare Bohnice, Troja, Stromovka, mapa, fotky, video

2 komentáře: „Kam na longboard v Praze – Staré Bohnice, Trója, Stromovka [mapa, fotky, video]

  • SUPR. Děkuju za tip. Bydlím na Kobyle a přemýšlel jsem kudy to vzít.

    Reagovat
    • Ahoj Ivo, tak to mě těší, jen dej pls u prostřed trasy pozor na rozbitou silnici. Jinak kdybys měl další tip někde v Bohnicích a okolí, rád se tam zajedu podívat 🙂 Měj se.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..