Kam na longboard v Praze – Vypich, Ladronka, Strahov, Petřín, Pohořelec, Letná [mapa, fotky, video]

Loni jsem jsi ve 34 letech pořídil longboard a rozhodl jsem se, že opráším již zapomenuté pohyby na prkně jenž brázdí svět. Vzhledem k dnešní době jsem si řekl, že přeci není možné, aby na netu nebyly popsány delší trasy, kudy se na longboardu pohybovat v rámci Prahy. 

A tak se zrodil nápad začít tvořit trasy, které budou obsahovat popis, mapu s označením obtížnosti a popisem jednotlivých bodů po cestě, fotky a videa, aby si mohl kdokoli vybrat z prověřených cest a rovnou se podívat na to, co ho čeká, nebo kde se dá cestou dát pivko 🙂

Tato trasa je moje nejoblíbenější na vyčistění hlavy a je dlouhá 8km. Jezdím busem 174 na Vypich, kam se dá MHDčkem dostat bez problému (tramvaj, metro A – Petřiny). Výchozí bod je současně začátek cyklostezky, která vede přes celou Ladronku až ke Strahovu. Průjezd tunelem mě baví, jen je potřeba dávat pozor na kočárky, občas překvapí dva vedle sebe uprostřed cesty. 🙂 Na Ladronce je občerstvení a dětské hřiště. 

Sjezd Strahov

Dále tě čeká přejet po silnici z Ladronky cca 500m nad stadión Evžena Rošického a zde začíná první sjezd (cca 500m) na trase. 

Když jsem ho jel poprvé, seskakoval jsem ze strachu každých 20 metrů a jel maximální rychlostí tak 15 km/h, po 3 měsících ježdění zastavuji pouze v případě komplikované dopravní situace a „maximálku“ mám na necelých 40 km/h. Silnice je široká, asfalt v dobrém stavu, takže ideální pro vyzkoušení slide-ování. Na konci je třeba dát POZOR, protože se přijíždí do nepřehledné křižovatky, takže žádné adrenalinové kraviny! O helmě atd. nemluvě 🙂

Cesta pokračuje podél Strahovských kolejí až k Petřínu, kde je jediný asi 10m dlouhý kopec na celé trase. Na Petříně je občerstvení a o kus dál druhý a náročnější sjezd z Petřína na Pohořelec. Náročnější hlavně kvůli rozbitému povrchu, který je relativně úzký a navíc na krajnicích leží dost často bordel ze stromů a okolního porostu. Na konci sjezdu je potřeba brzdit a přejít na chodník.

Sjezd Petřín 2. část

Sjezd Petřín 1. část

Před 14ti dny jsem ho poprvé sjel celý. Ten pocit byl naprosto úžasný a jen mě povzbudil ve vyhledávání dalších podobných úseků v Praze. 🙂

Z Pohořelce je prvních a posledních pár metrů po kostkách (dá se jet po silnici, když není provoz), ale většina longboardů s tím nebude mít problém. Jinak je cesta až ke hradu po ucházejícím chodníku. Od hradu  až na Letnou vede cesta po cyklostezce a mírný kopec, a tak navádí to trošku rozjet, využít potenciálu tvého prkna. Letnou zná snad každý, oddechnout se dá na několika zahrádkách/hospodách, třeba „Pod kaštany“.

Doufám, že si trasu vyzkoušíš a když budeš chtít nechat komentář s dalším nápadem, budu rád. Tak se třeba cestou někdy, někde potkáme..

Kam na longboard v Praze, Vypich, Ladronka, Strahov, Petřín, Pohořelec, Letná, mapa, fotky, video

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

7 Responses to Kam na longboard v Praze – Vypich, Ladronka, Strahov, Petřín, Pohořelec, Letná [mapa, fotky, video]

    Error thrown

    Call to undefined function ereg()