Longboarding

Kam na longboard v Praze – Vypich, Ladronka, Strahov, Petřín, Pohořelec, Letná [mapa, fotky, video]

Loni jsem jsi ve 34 letech pořídil longboard a rozhodl jsem se, že opráším již zapomenuté pohyby na prkně jenž brázdí svět. Vzhledem k dnešní době jsem si řekl, že přeci není možné, aby na netu nebyly popsány delší trasy, kudy se na longboardu pohybovat v rámci Prahy. 

A tak se zrodil nápad začít tvořit trasy, které budou obsahovat popis, mapu s označením obtížnosti a popisem jednotlivých bodů po cestě, fotky a videa, aby si mohl kdokoli vybrat z prověřených cest a rovnou se podívat na to, co ho čeká, nebo kde se dá cestou dát pivko 🙂

Tato trasa je moje nejoblíbenější na vyčistění hlavy a je dlouhá 8km. Jezdím busem 174 na Vypich, kam se dá MHDčkem dostat bez problému (tramvaj, metro A – Petřiny). Výchozí bod je současně začátek cyklostezky, která vede přes celou Ladronku až ke Strahovu. Průjezd tunelem mě baví, jen je potřeba dávat pozor na kočárky, občas překvapí dva vedle sebe uprostřed cesty. 🙂 Na Ladronce je občerstvení a dětské hřiště. 

Sjezd Strahov

Dále tě čeká přejet po silnici z Ladronky cca 500m nad stadión Evžena Rošického a zde začíná první sjezd (cca 500m) na trase. 

Když jsem ho jel poprvé, seskakoval jsem ze strachu každých 20 metrů a jel maximální rychlostí tak 15 km/h, po 3 měsících ježdění zastavuji pouze v případě komplikované dopravní situace a „maximálku“ mám na necelých 40 km/h. Silnice je široká, asfalt v dobrém stavu, takže ideální pro vyzkoušení slide-ování. Na konci je třeba dát POZOR, protože se přijíždí do nepřehledné křižovatky, takže žádné adrenalinové kraviny! O helmě atd. nemluvě 🙂

Cesta pokračuje podél Strahovských kolejí až k Petřínu, kde je jediný asi 10m dlouhý kopec na celé trase. Na Petříně je občerstvení a o kus dál druhý a náročnější sjezd z Petřína na Pohořelec. Náročnější hlavně kvůli rozbitému povrchu, který je relativně úzký a navíc na krajnicích leží dost často bordel ze stromů a okolního porostu. Na konci sjezdu je potřeba brzdit a přejít na chodník.

Sjezd Petřín 2. část
Sjezd Petřín 1. část

Před 14ti dny jsem ho poprvé sjel celý. Ten pocit byl naprosto úžasný a jen mě povzbudil ve vyhledávání dalších podobných úseků v Praze. 🙂

Z Pohořelce je prvních a posledních pár metrů po kostkách (dá se jet po silnici, když není provoz), ale většina longboardů s tím nebude mít problém. Jinak je cesta až ke hradu po ucházejícím chodníku. Od hradu  až na Letnou vede cesta po cyklostezce a mírný kopec, a tak navádí to trošku rozjet, využít potenciálu tvého prkna. Letnou zná snad každý, oddechnout se dá na několika zahrádkách/hospodách, třeba „Pod kaštany“.

Doufám, že si trasu vyzkoušíš a když budeš chtít nechat komentář s dalším nápadem, budu rád. Tak se třeba cestou někdy, někde potkáme..

Kam na longboard v Praze, Vypich, Ladronka, Strahov, Petrin, Pohorelec, Letna, mapa, fotky, video

9 komentářů: „Kam na longboard v Praze – Vypich, Ladronka, Strahov, Petřín, Pohořelec, Letná [mapa, fotky, video]

 • 03.04.2017 – trasa na Ladronce optimalizována. Když se rozjedeš od hospody u Kauflandu dojedeš skoro až k usedlosti Ladronka 🙂

  Reagovat
 • Dnes mě zastavila PČR v chodkových sadech. Po domluvě jsem pokračoval dál na Letnou. Na druhou stranu jsem si dal osobáček ze Strahova 44,4 km/h 😉

  Reagovat
 • jezis to je skvely!!! ted zacinam a jsem prekvapenej 🙂 dekuju moc! 🙂 muzu nekam poslat donate?

  Reagovat
  • Ahoj Adame, jedinej donate který beru je, že mi povíš o nový trase která stojí za to aby se zmapovala. Tzn. alespoň pár km. Nemám zmapovanou celou Prahu a budu rád, za jakejkoli tip. Každopádně největší odměnou je pro mě, že se ti to líbí a stálo ti za to, trasu komentovat. Díky a třeba se někde někdy potkáme 🙂

   Reagovat
 • Ahoj, je skvely to co delas tak bych mozna prispel kratsim sjezdem z Budejovicke dolu na Dvorce… Neni to moc dlouhy ale je to krasnej asfalt a krasny misto na „slidy“… Je to neco pres dva kilometry ale nejlepsi je to asi jezdit ze zastavky autobusu 118 „na strzi“. Pokud bys tuhle trasu chtel zmapovat, odpovez a mohli bychom si to sjet spolu… 😀 Mej se a pokracuj v tom co delas!!!

  Reagovat
 • Jsem úplný začátečník, ale v pohodě jsem trasu zvládl a je super! Neskutečně ti děkuju za inspiraci. Podělit se o to s ostatními byl skvělý nápad.

  Reagovat
 • Zkus A43 z Hloubětína od Hořejšího rybníka na Palmovku případně se pak dá pokračovat dál do Troje.

  Reagovat
 • Čau, super trasa je od zastávky Vojenská nemocnice až na Sibéliovu, kde se hned za tram. zastávkou zatáčí doprava do mírného kopečka pro zbrždění. Jede se po silnici a místy po cyklistickém pruhu. Asfalt je téměř dokonalý. Tramvaj tě vyveze z konce přímo na začátek trasy.
  U zastávky Ořechovka si na horizontu raději počkej na čistou silnici bez aut. Užiješ si víc jízdu a nebudeš překážet jedoucím vozidlům. Blbě se zde totiž předjíždí.
  Jediný problém je doprava v nejprudším úseku hned na začátku z Vojenské nemocnice do zastávky Baterie. V případě provozu si musíš hlídat rychlost tak, aby jsi dokázal ubrzdit prkno, kdyby u zastávky Baterie zastavilo auto na přechodu. Jedná se o náročnou trasu pro pokročilé (nutno poznamenat). Na tomto úseku lze dosáhnout opravdu vysoké rychlosti.

  Také ti chci poděkovat za informace o trasách, které jsem neznal.
  MS

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..